Relacje nadrzędny-podrzędny

Podczas łączenia obiektów z innymi obiektami tego samego typu tworzona jest relacja nadrzędny-podrzędny. Można na przykład połączyć incydenty z innymi incydentami, tworząc w ten sposób relację nadrzędny-podrzędny.

Można określić, że dowolne elementy dodawane do obiektu nadrzędnego są dodawane również do elementu podrzędnego. Jeśli na przykład użytkownik dodaje notatkę do incydentu nadrzędnego, ta sama notatka jest dodawana do incydentów podrzędnych. Nie jest tak, że ta sama notatka jest łączona ze wszystkimi incydentami podrzędnymi. To kopie notatki są dodawane do każdego incydentu połączonego.

Nie tylko dodawane są elementy, ale stosowane są również działania. Jeśli na przykład element nadrzędny jest zamykany, to wszystkie elementy podrzędne znajdujące się w stanie umożliwiającym zamknięcie są również zamykane.

Istnieją sytuacje, w których elementów podrzędnych nie można zamknąć. W takich przypadkach użytkownik jest powiadamiany o niemożności zamknięcia elementu.

Elementy nadrzędne można łączyć z podrzędnymi w kierunku w dół albo w górę. To znaczy, że albo elementy dodawane do elementu nadrzędnego są odzwierciedlane w jego elementach podrzędnych (w dół), albo elementy dodawane do elementów podrzędnych są odzwierciedlane w elemencie nadrzędnym (w górę). Nie można określić obu kierunków.

Oprócz określenia właściwości Działanie propagacji w atrybucie kolekcji elementu nadrzędnego lub podrzędnego potrzeba również określić działania, które są propagowane. Więcej informacji można znaleźć w sekcji Działania.

Aby określić połączenie nadrzędny-podrzędny w atrybucie:
  1. Otwórz wymagany obiekt biznesowy.
  2. W siatce Właściwości we właściwości Propaguj działania ustaw wymaganą wartość.
  3. Jeśli wybrany zostanie...

    to we właściwości Działanie propagacji...

    atrybut kolekcji Nadrzędny,

    wybierz wartość Tak, aby wskazać, że wszystkie zmiany wprowadzone do elementu Podrzędny są stosowane do elementu Nadrzędny.

    atrybut kolekcji Podrzędne,

    wybierz wartość Tak, aby wskazać, że wszystkie elementy dodane lub zmiany zastosowane do elementu Nadrzędny są stosowane do elementu Podrzędny.

  4. Zapisz wprowadzone zmiany.