Zapytania
Kliknięcie skrótu do zapytania na pasku nawigacyjnym powoduje wyświetlenie odpowiedniej strony wyników zapytania, na której można wyświetlać i doprecyzowywać listę wyników. Do listy wyników są stosowane wszystkie określone szablony raportów i jest ona dzielona na strony w sposób określony w projekcie zapytania. Przechodzenie między różnymi stronami listy wyników umożliwiają formanty stronicowania znajdujące się u dołu strony. Jeśli zapytanie zawiera wskaźnik koloru eskalacji, jest on wyświetlany w postaci barwnego paska z lewej strony każdego wiersza.
Użytkownik dysponujący wymaganymi uprawnieniami może uruchamiać działania na wielu pozycjach listy wyników zapytania jednocześnie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w sekcji Działania masowe.
Gdy lista wyników zapytania jest wyświetlana po raz pierwszy, na małym urządzeniu widoczne są dwie pierwsze kolumny, a na dużym — sześć. Jeśli zapytanie zawiera wskaźnik koloru eskalacji, jest on zawsze wyświetlany w postaci barwnego paska z lewej strony każdego wiersza. Aby zmienić kolumny wyświetlane na liście wyników zapytania, należy kliknąć ikonę w nagłówku zapytania, a następnie wybrać z menu kolumny, które mają być uwzględnione w wynikach.
Kolejność sortowania listy wyników można zmienić, klikając nagłówek kolumny. W nagłówku kolumny pojawi się strzałka wskazująca kolejność sortowania. W danej chwili można sortować tylko według jednej kolumny.
Kliknięcie wiersza na liście wyników otwiera odpowiedni rekord.
Nad każdą kolumną na liście wyników zapytania, także na liście wyświetlanej po zastosowaniu w procesie działania dodania lub odłączenia, wyświetlane jest pole filtru.
Po wpisaniu w tym polu tekstu i naciśnięciu klawisza ENTER wyniki zapytania zostają przefiltrowane w celu wyświetlenia tylko tych, które zawierają wpisany tekst.
Pole filtru jest niedostępne w przypadku zapytań filtru utworzonych w Konsoli za pomocą działania Nowy filtr w Projektancie zapytań i raportów.
Zapytania, które po uruchomieniu wyświetlają monit o podanie kryterium filtrowania, nie wyświetlają tego monitu w aplikacji Workspaces i ignorują to kryterium.
Jeśli do zapytania są zastosowane szablony raportów zapewniające dodatkowe formatowanie listy wyników, obok każdego zapisu widoczna jest ikona . Kliknięcie tej ikony powoduje rozwinięcie wiersza i wyświetlenie dodatkowych informacji związanych z danym wierszem. Aby ukryć te dodatkowe informacje, należy kliknąć ikonę
.
Eksportowanie wyników zapytania
Obecnie możliwe jest eksportowanie wyników zapytania do pliku CSV po kliknięciu opcji Eksportuj do pliku CSV w dolnej części menu .
Zapytania zgrupowane
Niektóre zapytania można tak zaprojektować, aby były grupowane według wartości niektórych atrybutów. Na przykład listę incydentów w różnych stanach można pogrupować według stanu. Po wykonaniu zapytania zgrupowanego każda grupa jest widoczna w postaci osobnego kafelka z wyświetlaną wartością atrybutu i liczbą odpowiadających jej zapisów.
Aby wyświetlić listę zapisów w grupie, należy kliknąć odpowiadający jej kafelek.