Łączenie elementów nadrzędnych z podrzędnymi
Łącząc proces z procesami podrzędnymi, można określić, że wszystkie zmiany wprowadzone do procesu nadrzędnego (lub dodane do niego elementy) są automatycznie odzwierciedlane w procesach podrzędnych. Jeśli na przykład istnieje incydent (incydent A) o trzech incydentach podrzędnych (incydenty B, C i D) i użytkownik dodaje notatkę do incydentu A, notatka ta zostaje dodane (lub jest propagowana) do incydentów podrzędnych.
Za pomocą Projektanta procesów można skonfigurować, które działania i działania opcjonalne są dodawane do elementów podrzędnych.
Oprócz określenia propagacji nadrzędny-podrzędny za pomocą Projektanta procesów należy również zapewnić, że obiekt biznesowy, na podstawie którego utworzono proces, został skonfigurowany w taki sposób, że elementy nadrzędne można łączyć z podrzędnymi w jednym tylko kierunku (w dół albo w górę). To znaczy, że albo elementy dodawane do elementu nadrzędnego są odzwierciedlane w jego elementach podrzędnych (w dół), albo elementy dodawane do elementów podrzędnych są odzwierciedlane w elemencie nadrzędnym (w górę). Nie można określić obu kierunków. Więcej informacji zawiera rozdział Atrybuty.
Informacje na temat dodawania działań można znaleźć w sekcji Dodawanie działania ręcznego do procesu. Informacje na temat dodawania działań opcjonalnych można znaleźć w sekcji Wiązanie działania opcjonalnego ze stanem.
Korzystając z działania Utwórz element podrzędny, można również określić, który proces i szablon będą używane przez proces podrzędny. Pozwala to na automatyczne wypełnienie niektórych pól w procesie podrzędnym. Więcej informacji na temat szablonów można znaleźć w sekcji Szablony.
Łącząc ze sobą procesy, należy pamiętać, aby aktywować wszystkie używane procesy. W przeciwnym razie powiązane działanie nie będzie wyświetlane w czasie wykonywania.